Kilpailukalenteri

2019-2020

Pvm Kilpailu Sarja Osallistujat Sijoitus
SYYSKUU        

6.-8.9.2019

Helsinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Helsinki Trophy / HL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juniorit

SM-noviisit

 

 

 

Noviisit (vanh.)

Noviisit (nuor.)

 

Noviisit (pojat)

Debytantit (vanh.)

 

Debytantit (nuor.)

 

Debytantit (pojat)

A-silmut (vanh.)

A-silmut (nuor.)

B-silmut (vanh.)

 

 

 

 

 

 

B-silmut (nuor.)

 

Minit

 

 

 

Emilia Kolehmainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Oona Kunnas

Iiris Hartikainen

Fiona Ahonen

Ada Taipale

Mimi Salminen

Ella Linkova

Veikko Moilanen

Vilma Karttunen

Kira Kankaanranta

Helmi Kauranen

Maria Vaskelainen

Kuura Könkkölä

Alisa Leinonen

Minttu Hirvonen

Annika Vuorela

Milja Erikson

Emmi Teikari

Tuuli Muurimäki

Lyla Yu

Elma Milonoff

Aili Rossi

Nessa Hulkkonen

Ella Sipiläinen

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Ellen Sihvo

Erika Salminen

21.

10.

11.

13.

22.

1.

15.

17.

1.

10.

20.

12.

30.

2.

3.

2.

6.

14.

15.

16.

17.

19.

20.

7.

19.

10.

16.

20.

26.

20.-22.9.2019

Vantaa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktia Trophy / EVT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juniorit

SM-noviisit

Noviisit

Debytantit

A-silmut

 

B-silmut

 

Minit 2010

Minit 2011

 

Emilia Kolehmainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Ada Taipale

Vilma Karttunen

Minttu Hirvonen

Alisa Leinonen

Nessa Hulkkonen

Tuuli Muurimäki

Elsa Tapaninen

Ellen Sihvo

Erika Salminen

19.

6.

1.

15.

2.

8.

17.

29.

11.

14.

19.

27.-28.9.2019

Vantaa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikkurila Trophy / TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noviisit

 

Debytantit

 

 

A-silmut

 

B-silmut

 

 

 

Ella Linkova

Mimi Salminen

Helmi Kauranen

Maria Vaskelainen

Kira Kankaanranta

Minttu Hirvonen

Alisa Leinonen

Annika Vuorela

Lyla Yu

Emmi Teikari

Elma Milonoff

18.

21.

11.

19.

20.

1.

12.

14.

21.

22.

24.

LOKAKUU        

19.-20.10.2019

Espoo

 

 

 

 

 

SM-noviisit ja debytantit,

1. valintakilpailu / Lohko 1

/ ETK

 

 

 

 

SM-noviisit

 

 

 

Debytantit

 

 

Iiris Hartikainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Oona Kunnas

Fiona Ahonen

Vilma Karttunen

Maria Vaskelainen

Helmi Kauranen

5.

8.

12.

19.

17.

19.

20.

19.10.2019

Espoo

 

 

Noviisit, 1. SB-kilpailu

/ ETK

 

 

Noviisit

 

 

Noviisit (pojat)

Ada Taipale

Mimi Salminen

Ella Linkova

Veikko Moilanen

4.

28.

29.

1.

26.10.2019

Riihimäki

 

 

 

 

 

 

 

 

Halloween Skate / RTL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-silmut 2008

 

B-silmut 2009

 

 

B-silmut 2010

Minit 2010

 

Minit 2011

 

Milja Erikson

Emmi Teikari

Lyla Yu

Elma Milonoff

Aili Rossi

Nessa Hulkkonen

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Ellen Sihvo

Erika Salminen

15.

24.

14.

21.

23.

2.

5.

26.

11.

12.

26.-27.10.2019

Tuusula

 

 

 

 

 

ISU-sarjojen kutsukilpailu

/ TL

 

 

 

 

 

Juniorit

Noviisit

 

Noviisit (pojat)

 

A-silmut

 

Emilia Kolehmainen

Mimi Salminen

Ella Linkova

Kuura Könkkölä

Veikko Moilanen

Minttu Hirvonen

Alisa Leinonen

13.

19.

21.

2.

3.

1.

8.

MARRASKUU        

2.-3.11.2019

Espoo

 

 

Skate Espoo

/ EsJT & ETK

 

 

Seniorit

Noviisit

Debytantit

 

Tiia Loppi

Ada Taipale

Helmi Kauranen

Vilma Karttunen

2.

3.

17.

18.

16.11.2019

Espoo

A-silmut, 1. SB-kilpailu

/ EsJT

A-silmut

 

Alisa Leinonen

 

3.

 

16.11.2019

Vantaa

Minit, 1. valintakilpailu

/ TTK

Minit

 

Axel Taipale

 

3.

 

16.-17.11.2019

Kerava

 

 

 

 

1. Lohkokilpailu, seniorit,

juniorit ja noviisit

/ KeLS

 

 

 

Seniorit

Noviisit (vanh.)

 

 

Noviisit (nuor.)

Noviisit, pojat

Tiia Loppi

Ada Taipale

Ella Linkova

Nelli Kievari

Mimi Salminen

Veikko Moilanen

5.

1.

21.

24.

11.

3.

22.11.2019

Espoo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Aluevalintakilpailu,

Minit ja B-silmut

/ Lohko 2 / ETK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-silmut

 

 

 

 

 

 

 

Minit 2010

 

Minit 2011

 

 

Nessa Hulkkonen

Tuuli Muurimäki

Lyla Yu

Milja Erikson

Emmi Teikari

Aili Rossi

Annika Vuorela

Elma Milonoff

Klaara Teivaala

Elsa Tapaninen

Ellen Sihvo

Erika Salminen

Mila Juhanka

6.

10.

12.

15.

16.

19.

20.

22.

8.

9.

9.

10.

15.

23.-24.11.2019

Tampere

 

 

 

 

 

 

 

Santa Claus 2019

/ Varala Team

 

 

 

 

 

 

 

Noviisit A

 

Noviisit B

Debytantit A

A-silmut 2008

A-silmut 2009

Minit 2010

 

Minit 2011

Iiris Hartikainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Veikko Moilanen

Minttu Hirvonen

Alisa Leinonen

Nessa Hulkkonen

Klaara Teivaala

Elsa Tapaninen

Erika Salminen

14.

15.

5.

4.

1.

17.

11.

15.

10.

JOULUKUU        

30.11.-1.12.2019

Helsinki

 

 

 

 

 

 

SM-noviisit ja debytantit,

2. lohkokilpailu, Lohko 1

/ HTK

 

 

 

 

 

SM-noviisit

 

 

 

Debytantit

 

 

 

Iiris Hartikainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Oona Kunnas

Fiona Ahonen

Minttu Hirvonen

Helmi Kauranen

Vilma Karttunen

Maria Vaskelainen

7.

10.

16.

18.

12.

15.

20.

23.

2020        
TAMMIKUU      

 

4.-6.1.2020

Mikkeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Crystal Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SM-noviisit

 

 

 

Noviisit -2006

 

Debytantit 2008-10

Debytantit -2007

 

A-silmut 2008

A-silmut 2009-11

B-silmut 2009

 

 

Minit 2010

 

Minit 2011

 

Iiris Hartikainen

Oona Kunnas

Ella-Lumia Koivuniemi

Fiona Ahonen

Mimi Salminen

Ella Linkova

Maria Vaskelainen

Vilma Karttunen

Helmi Kauranen

Alisa Leinonen

Nessa Hulkkonen

Tuuli Muurimäki

Aili Rossi

Elma Milonoff

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Ellen Sihvo

Mila Juhanka

6.

8.

14.

17.

22.

26.

23.

23.

27.

2.

21.

3.

20.

23.

7.

11.

7.

12.

9.-12.1.2020 Tallinna,

Viro

 

 

 

 

Gliss Open

 

 

 

 

 

Advanced novice

Intermediate novice

 

 

Basic Novice

Cubs A

Fiona Ahonen

Minttu Hirvonen

Helmi Kauranen

Vilma Karttunen

Alisa Leinonen

Nessa Hulkkonen

23.

2.

26.

32.

5.

31.

11.-12.1.2020

Espoo

 

 

 

 

Seniorit, juniorit ja noviisit,

2. lohkokilpailu / ETK

 

 

 

 

Seniorit

Noviisit, vanh.

 

 

Noviisit, nuor.

 

Tiia Loppi

Ada Taipale

Ronja Lindfors

Nelli Kievari

Ella Linkova

Mimi Salminen

4.

2.

13.

14.

8.

9.

13.1.2020

Espoo

A-silmut, 2. SB-kilpailu

/ ETK

A-silmut

 

Alisa Leinonen

 

3.

 

18.1.2020

Helsinki

Minit, 2. valintakilpailu

/ HSK

Minit

 

Axel Taipale

 

3.

 

24.-26.1.2020

Tampere

 

SM-noviisit, Debytantit

3. valintakilpailu / KooVee

 

SM-noviisit R1

SM-noviisit R2

Debytantit R2

Ella-Lumia Koivuniemi

Iiris Hartikainen

Minttu Hirvonen

22.

16.

14.

31.1.2020

Kauniainen

 

 

Noviisit, 2. SB-kilpailu

/ KaTa

 

 

Noviisit

 

 

 

Ada Taipale

Ella Linkova

Ronja Lindfors

Mimi Salminen

7.

21.

23.

25.

31.1.-2.2.2020

Kuopio

 

Silver Skate / KuLS

 

 

Novice A

 

 

Oona Kunnas

Fiona Ahonen

Penni Passi

4.

8.

9.

HELMIKUU        

7.-9.2.2020

Helsinki

 

 

 

Froggie Cup / HSK

 

 

 

 

SM-noviisit

 

 

 

A-silmut

Oona Kunnas

Iiris Hartikainen

Fiona Ahonen

Penni Passi

Alisa Leinonen

6.

11.

19.

20.

8.

9.2.2020

Helsinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. aluevalintakilpailu,

Minit ja B-silmut

/ Lohko 2 / HL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-silmut

 

 

 

 

 

 

 

Minit 2010

 

Minit 2011 ja myöh.

 

 

Nessa Hulkkonen

Lyla Yu

Milja Erikson

Emmi Teikari

Annika Vuorela

Aili Rossi

Elma Milonoff

Ella Sipiläinen

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Erika Salminen

Mila Juhanka

Ellen Sihvo

3.

5.

12.

13.

15.

16.

17.

20.

6.

8.

8.

12.

14.

15.2.2020

Vantaa

 

 

Noviisit,

aluemestaruuskilpailu /

EVT

 

Noviisit

 

 

 

Ada Taipale

Mimi Salminen

Ella Linkova

Nelli Kievari

4.

20.

26.

28.

21.2.2020

Vantaa

A-silmut, alue-

mestaruuskilpailu / TTK

A-silmut

 

Alisa Leinonen

 

WD

 

21.2.2020

Helsinki

 

 

 

 

 

 

 

 

SM-noviisit ja debytantit,

aluemestaruuskilpailu(VO)

/ HTK

 

 

 

 

 

 

 

SM-noviisit

 

 

 

 

Debytantit

 

 

 

 

Iiris Hartikainen

Ella-Lumia Koivuniemi

Oona Kunnas

Penni Passi

Fiona Ahonen

Minttu Hirvonen

Helmi Kauranen

Kira Kankaanranta

Maria Vaskelainen

Vilma Karttunen

15.

18.

20.

23.

24.

7.

21.

22.

26.

28.

21.-23.2.2020

Riihimäki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Easter Skate

/ RTL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senior B

Novice A

Novice B (-6/06)

Novice B boys

Springs A

 

Springs B 2009

Minit 2010 II

 

Minit 2011-12

 

 

Tiia Loppi

Oona Kunnas

Ella Linkova

Veikko Moilanen

Nessa Hulkkonen

Tuuli Muurimäki

Annika Vuorela

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Mila Juhanka

Ellen Sihvo

Erika Salminen

4.

7.

17.

2.

21.

39.

11.

3.

9.

23.

30.

33.

28.2.2020

Kauniainen

 

Seniorit ja juniorit,

aluemestaruuskilpailu

(VO) / KaTa

Seniorit

Juniorit

 

Tiia Loppi

Anna Åkerberg

 

2..

31.

 

MAALISKUU        

6.-7.3.2020

Helsinki

 

Noviisit, kulta- ja

hopeafinaali

/ HSK & HTK

Noviisit, KF

Noviisit, pojat, KF

 

Ada Taipale

Veikko Moilanen

 

11.

2.

 

7.3.2020

Espoo

 

 

Minit, aluemestaruus-

kilpailu / EsJT

 

 

Minit 2010

 

Minit 2011

Minit, pojat

Elsa Tapaninen

Klaara Teivaala

Erika Salminen

Axel Taipale

7.

10.

13.

3.

8.3.2020

Ylöjärvi

A-silmut, kulta- ja

hopeafinaali

A-silmut, KF

 

Alisa Leinonen

 

12.

 

14.3.2020

Helsinki

Minit

hopeafinaali / HL

Minit 2011

 

Ellen Sihvo

Mila Juhanka

Peruttu

 

20.3.2020

Vantaa

 

 

 

 

 

 

 

B-silmut,

aluemestaruuskilpailu ja

hopeafinaali / EVT

 

 

 

 

 

 

B-silmut,

aluemestaruus

 

 

B-silmut,

hopeafinaali

 

 

 

Nessa Hulkkonen

Lyla Yu

Milja Erikson

Emmi Teikari

Tuuli Muurimäki

Annika Vuorela

Elma Milonoff

Aili Rossi

Ella Sipiläinen

Peruttu