Tulokset 2019-2020

 

Tapahtuma 

Päivämäärä 

Osallistujat 

Sijoitus 

ISU Adult Figure Skating Competition 2019, Obertsdorf

 

19.5.2019 - 25.5.2019

 

Ilppo ja Sanna

Adult Ice Dance Bronze FD

Adult Ice Dance Bronze PD

 

5/7

6/8

Helsinki Trophy 6.-8.2019

Juniorit:    Margareta+Mirko

                Sanni+Miitri

                Daniela+Samu

Adv. Nov: Emma A +Lasse

                Martta+Trevor

Int. Nov.: Enna+Oskari

               Hilda+Urho

Basic Nov Marianne+Ricky

Int.Nov. Solo: Nea J

Basic Nov Solo: Nea S

                          Emma K

                           Linnea

2/4

3/4

4/4

1/2

2/2

1/4

4/4

1/1

1/1

2/4

3/4

4/4

Lombardia Trophy, Bergamo

13.-15.9.2019

sen:            Yuka+Juho

11/14

27th Nepela Memorial 20.-21.9.2019 sen:            Yuka+Juho 5/12
Baltic Cup, Gdansk 18.-21.9.2019 jun:          Daniela+Samu 18/19
SM-sarjojen 1. valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019

SM-nov:   Emma+Lasse

                Trevor+Martta

SM-juniorit:Margareta+Mirko

                Daniela+Samu

                Sanni+Miitri

1/2

2/2

1/3

2/3

3/3

Finlandia Trophy, Espoo 10.-13.10.2019 sen:            Yuka+Juho 7/9
Ice Star 2019, Minsk 14.-17.10.2019 jun.: Margareta+Mirko 25/25
Volvo Open Cup, Riika 5.-10.11.2019

sen:            Yuka+Juho

Jun.:        Daniela+Samu

        Margareta+Mirko  

                Sanni+Miitri

Adv. nov:   Emma+Lasse

                Trevor+Martta

Int. Nov.: Hilda+Urho

                Enna+Oskari

3/11

22/24

23/24

24/24

11/13

13/13

8/9

9/9

Kansallisten noviisien 1. valintakilpailut ja SM-sarjojen 2. valintakilpailu, Kerava 16-17.11. 

sen:            Yuka+Juho

jun.:        Sanni+Miitri

adv. nov:   Emma A+Lasse

                Trevor+Martta

Int. Nov.:    Enna+Oskari

                  Hilda+Urho

Bas. Nov.:Emma K +Aarne

                 Nea + Onni

                Marianne + Ricky

1/1

1/1

1/2

2/2

1/2

2/2

1/3

2/3

3/3

 

Soolojen 1. valintakilpailu ja seurakilpailu basic ja intermediate noviisipareille, Helsinki

23.11.    

Beg. Solo: Nellie

                  Enya

                  Michalina

                  Elle

Bas. Nov. Solo: Linnea

                      Margaret

Int. Nov. Solo: Nea J.

Senior Solo:   Eeva

Bas Nov.: Nea S. + Onni

                Marianne + Ricky

                Emma K +Aarne

Int. Nov.:  Enna+Oskari

                  Hilda+Urho

1/4

2/4

3/4

4/4

1/2

2/2

1/1

1/1

1/3

2/3

3/3

1/2

2/2

13th Santa Claus Cup, Budapest

7-8.12.

sen:   Yuka+Juho               

         Arina-Jussiville

3/9

9/9

Suomenmestaruuskilpailut 2020, Vantaa 14-15.12. 

sen:   Yuka+Juho               

         Arina-Jussiville

Jun.:       Daniela+Samu

               Sanni+Miitri

               Margareta+Mirko

1/2

2/2

1/3

2/3

3/3

Kansallisten noviisien 2. valintakilpailu, Espoo 11-12.1.

Int. Nov.:Enna+Oskari

Bas. Nov.:Emma K +Aarne

                 Marianne + Ricky

                 Nea + Onni

1/1

1/3

2/3

3/3