Kilpailukalenteri 2018-2019

AikaYL/JT/MLKilpailuHL/osallistujatPaikkaTulokset
    

 

     

Elokuu

     
      

Syyskuu

     
21.-23.9.2018YLSilverSkate 2018DebytantitKira KankaanrantaVilma KarttunenOona Kunnas NoviisitMatilda PitkänenHenna OinonenAlisa GouatarbèsVenla LankinenRonja LindforsAda Taipale A-silmutHelmi Kauranen Maria Vaskelainen B-silmutSaara KostilainenEllen LoikkanenEmmi Teikari AluenoviisitElla LinkovaKuTa / Kuopio 
21.-23.9.2018 YLAktia Trophy SM-NoviisitElla-Lumia KoivuniemiPenni PassiFiona Ahonen (WD)Oona Kesti (WD)Ria Päivölä (WD) B-silmutMilja Erikson (WD 17.9.2018)Veikko MoilanenKuura Könkkölä MinitLotta AstalaNessa HulkkonenElma MilonoffAnnika Vuorela  EVT / Myyrmäki 
 29.-30.9.2018YL CrystalCup 2018 v2 Senior A Nelma HedeOona Ounasvuori Junior ANella NoivaLinnea Pikkarainen (WD) Junior BLinnea FredrikssonLotta HolmaPetra LappalainenJan OllikainenAnna Åkerberg Debs AIiris Hartikainen Springs ALotta ArtimoAlisa LeinonenML / Mikkeli 
 29.-30.9.2018YLSM-Noviisit 1. valintakilpailuElla-Lumia KoivuniemiPenni PassiFiona Ahonen (WD)Oona Kesti (WD)Ria PäivöläJTL / Järvenpää 

Lokakuu

     
5.-7.10.2018YL/JT/MLFinlandia Trophy STLL 
13.-14.10.2018YLSM-seniorit ja SM-juniorit 1. valintakilpailu

SM-seniorit
Nelma Hede
Oona Ounasvuori

SM-juniorit
Nella Noiva

Tampere 
19.-21.10.2018YLGliss Extra 2018

Junior A Ladies
Linnea Fredriksson
Lotta Holma
Petra Lappalainen
Nella Noiva
Linnea Pikkarainen
Niina Viitaharju

Junior A Men
Jan Ollikainen

Junior B, Ladies
Anna Åkerberg

Intermediate Novice,Girls
Venla Lankinen
Ronja Lindfors
Henna Oinonen
Ada Taipale

Basic Novice, Girls
Helmi Kauranen

Novice B, girls
Ella Linkova

Cubs A, Girls
Lotta Artimo
Alisa Leinonen
Maria Vaskelainen

 

TVUK / Tallinna, Viro 
20.-21.10.2018YLSM-noviisien ja Debytanttien 1. VKSM-NoviisitFiona AhonenElla-Lumia KoivuniemiPenni PassiRia Päivölä DebytantitIiris Hartikainen
Kira Kankaanranta
Vilma Karttunen
Oona Kunnas 
ETK / Espoo 

Marraskuu

     
10.-11.11.2018YLJuniorit ja Noviisit 1. VK Järvenpää 
17.11.2018YLB-silmut 1. valintakilpailu TTK/Tikkurila 
24.11.2018YLMinit 1. valintakilpailu HL/Kaarela 

Joulukuu

     
1.-2.12.2018YLSantaClaus 2018

Debs A

Varala/Tampere 
6.-9.12.2018YLISU Challenger Golden Spin

Nelma Hede
Oona Ounasvuori

Zagreb 
15.-16.12.2018YLSM-2019 Kouvola 
 

Tammikuu

     
 5.-6.1.2019YLSM-noviisit, debytantit, noviisit 2. valintakilpailu Nurmijärvi 
26.-27.1.2019YLJuniorit 2. valintakilpailu Espoo 

Helmikuu

     
 2.-3.2.2019YLFroggie Cup HSK 
 9.2.2019YLNoviisit aluemestaruuskilpailu HL 
23.-24.2.2019YLIC Rovaniemi(osallistutaan tarpeen mukaan)Rovaniemi 

Maaliskuu

     
 1.3.2019YLSM-noviisien aluemestaruuskilpailu Tikkurila 
16.-17.3.2019YLNoviisien ja Debytanttien KF ja HF Savonlinna 
23.-24.3.2019YLSM-noviisien SM ja HF Porvoo 
30.-31.3.2019YLJuniorien KF ja HF Riihimäki 

Huhtikuu

     
      

Toukokuu

     
      

Kesäkuu

     
      

Heinäkuu

 Kausi vaihtuu.