Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

Kisapäivä on juhlapäivä!

 Kausi 1.5.2022 - 30.4.2023

14.5. Talkootapahtuma, Helsinki City Running Day
26.5. Jäätanssin kauden päättäjäiset, ilmoittaudu 19.5. mennessä! Lisätiedot sähköpostissa.
31.5. Jäätanssitoimikunnan vanhempain tapaaminen
17.6.-31.7. Hyvää kesälomaa!
1.8. Kilparyhmien ohjattu harjoittelu jatkuu
26-28.8. 2022 Britannia International
7-10.9. Junior Grand Prix 2022 Riga Cup
15-18.9. Lombardia Trophy, Bergamo
29.9.-1.10. 2022 Ondrej Nepela Memorial, Bratislava
5.-8.10. Junior Grand Prix Baltic Cup, Gdansk
5.-9.10. Finlandia Trophy
18.-23.10. Trophée Métropole Nice Côte d’Azur
22.-23.10. Parien 1. valintakilpailu, Heinola
27.-30.10 Mezzaluna Cup, Mentana, Italia
4.-6.11. Grand Prix de France, Angers
11.-13.11. Pavel Roman Memorial, Olomouc, Tsekki, striimi
11.-13.11. CS Ice Challenge, Graz, Itävalta, striimi
18.-20.11. Grand Prix NHK Trophy, Sapporo, Japani
19-20.11. Parien 2. valintakilpailu, Ilmatar Areena
18.-20-11. CS Warsaw Cup, Puola
25.-27.11. Grand Prix Espoo
30.11. Jäätanssin pikkujoulunyyttärit klo 17-19
3.-4.12. Soolojen 1. mestaruusvalintakilpailu, Pirkkola
3.-4.12. Santa Claus cup, Budapest  striimi
12.12. Seuran joulujuhla, klo 17.30-19 Helsingin jäähallissa
16.-18.12 Senioreiden ja junioreiden SM-kilpailut, Joensuu
25.-29.1. Euroopan mestaruuskilpailut, Metro Areena
17.-19.2. Finnish Ice Dance Open
22.-26.3. Maailman mestaruuskilpailut, Saitama, Japani

 

 

Kausi 1.5.2021 - 30.4.2022

19.6.-1.8. Hyvää kesälomaa!
19-24.7. Puolipäiväleiri halukkaille Myllypurossa
26.7.-31.7. Olympic Development Project 2018-2021 (ODP), Vierumäki
1.-4.9. Junioreiden Grand Prix -kilpailu, Kosice, Slovakia, suora lähetys, tulokset
11.-12.9. Lombardia Trophy, tulokset
23.-25.9. Junioreiden Grand Prix -kilpailu, Lujbljana, Slovenia, suora lähetys, tulokset
22-25.9. Nebelhorn Trophy, suora lähetystulokset
2-3.10. Senioreiden, junioreiden ja SM-noviisien 1. valintakilpailu, Pirkkola
07-10.10. Finlandia Trophy 
20.-24.10. Trophée Métropole Nice Côte d’Azur, Nizza, suora lähetys, tulokset 
30.-31.10. Kansallisten noviisien 1. valintakilpailu, Tikkurila, Vantaa
6.11. Valokuvaus ryhmät G1-G3. G3 klo 16.45-17.45, G1-2 klo 17.45-19.15, Pirkkola 2
7.11. Valokuvaus ryhmät Minidance, G4-5, klo 11-12, Salmisaari (omat harjoitukset)
3-7.11. 2021 NRW Trophy, results
13.-14.11. Senioreiden, junioreiden ja SM-noviisien 2. valintakilpailu, Lahti
18-21.11. 2021 Warsaw Cup
19-21.11. Grand Prix 2021 Internationaux de France, Grenoble
24-28.11. Open d’Andorra, suora lähetys
5.12. Soolojen 1. valintakilpailukotikisat Salmisaaressa
10-12.12. Tallinn Open Championships 2021, suora lähetys
17-19.12.2021 Junioreiden ja senioreiden Suomenmestaruuskilpailut, Pori
23.12.-2.1.2022 Joulutauko
8.1.2022 Kansallisten noviisien 2. valintakilpailu, Kauniainen
10-16.1.2022 Senioreiden Euroopan mestaruuskilpailut, Tallinna
20.01.2022 Bavarian Open 2022
30.1.2022 Soolojen 2. valintakilpailukotikisat
12-14.2.2022 Pekingin talviolympialaiset
12.-13.2.2022 Finnish Ice Dance Open 2022, kotikisat
21-27.3.2022 Senioreiden maailmanmestaruuskilpailut, Montpellier, Ranska
26-27.3.2022 SM- ja kansallisten noviisien finaalit, kotikisat
3.-4.4.2022 Jääshow