Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

2019-2020

 

14.8. Tuloslaskentakoulutus Pirkkolan uimahallin pienemmässä neukkarissa klo 19.30-21.00
21.8. Jäätanssiperheiden eloretki klo 18:00-20:30 - tapaaminen Haukkalammen luontokeskuksen edessä
2.9. Minidance jatkaa harjoituksia
7-8.9. Helsinki Trophy
13.-15.9. Lombardia Trophy
18.-21.9. 27th Nepela Memorial , Baltic Cup junioreiden Grand Prix Kilpailu Gdanskissa
28-29.9 Senioreiden, junioreiden ja SM-noviisien 1. valintakilpailu Tikkurilassa. Yhteisohjelmaa suunnnitelmissa (Porvoon kisa peruttiin)  
10-13.10. Finlandia Trophy  
 2.-3.11. Halloween-aiheinen tapahtuma; suunnitteilla myös kaikille pojille avoin “poikapäivä” tapahtuma  
16-17.11. Keravalla kansallisten noviisien valintakilpailut / Rostelecom Cup senioreiden Grand Prix kilpailu Moskovassa  

 23.11.         Soolojen 1. valintakilpailu Kaarelassa

7-8.12.        Suunnitteilla kaikille pojille avoin “poikapäivä” tapahtuma

14-15.12.    SM-kisat Tikkurilassa

 

2018-2019

Su 16.9.           kilpailuharjoitus-kaikki                                     Salmisaari

 28.-30.9.         Helsinki Trophy (ei järjestetä)

5.-7.10.            Finlandia Trophy                                              Espoo

20.-21.10.        JT-kansalliset sarjat , jun.+ad.nov. I vk.           ETK Espoo

2.-4.11.2018    GP-kilpailu                                                        Helsingin jäähalli

25.11.2018      Omat kisat ja soolosarjat                                 Salmisaari

17.-18.11.        SM-seniorit,-juniorit, JT:n ad.novice II vk.        EVT, Myyrmäki

15.-16.12.        SM-kilpailut                                                      Kouvola

13.1.                 Omat kilpailut+ soolosarjat                             Salmisaari

26.-27.1.          JT-kansalliset sarjat                                         ETK Espoo

16.-17.2.          Jäätanssin Finaalit                                           paikka avoin

24.-25.3.          Seuran kevätnäytös                                         Helsingin jäähalli

12.-14.4.          Copenhagen Dance Cup                                 Kööpenhamina