Talkoot

Seuramme on niittänyt mainetta vuosien varrella hyvin onnistuneilla kilpailuillaan. Onnistuneet kilpailut vaativat aina taakseen suuren joukon vapaaehtoisia, joten jokaisen apu on tarpeen. Ilman talkoolaisia ei kilpailuja pystytä järjestämään.

Talkoopäiviä on kaksi, lauantai ja sunnuntai. Tänä vuonna pääsemme rakentamaan kilpailua vasta lauantaina aamulla, joten tuolloin tehdään muun muassa tuomareiden paikat, kisatoimisto, kiss & cry sekä myyntipaikat. Lauantaina työt aloitetaan aamulla hyvin aikaisin, tarkempi aika ilmoitetaan lähempänä tapahtumaa.

Ilmoittautumalla nopeasti pääset valitsemaan Doodlessa tehtävistä mieluisimman ja olet mukana iloisessa joukossamme. Mitään sen kummempia erityistaitoja ei tarvita ja jokaiseen tehtävään saa kyllä ohjeet.

Ilmoittautumaan pääset alla olevista linkeistä.

Talkoot lauantai
https://doodle.com/poll/9dae6nsesg6sgwut

Talkoot sunnuntai
https://doodle.com/poll/6hyqdsfdtvqxsn8z

 

Kilpailun vastuuhenkilöt

  • Kilpailunjohtaja Maiju Niironen, maiju.niironen(at)hl.fi
  • Kilpailusihteeri Jaana Latvala-Kerttula ml1sm(at)hl.fi
  • Tuomarihuolto Eeva Ripatti eeva.ripatti(at)hl.fi
  • Järkkärit, lipun tarkastus, liikenteenvalvojat ja jäänkunnostus Heikki Suomalainen heikki.suomalainen(at)iki.fi
  • Rakentaminen vesa.riipinen(at)gmail.com
  • Koppiemot Nina Kajander nina.elise.kajander(at)gmail.com
  • Lipunmyynti Virpi Lahdenmäki nummijok(at)gmail.com
  • EA Satu Ellermaa satu.ellermaa(at)gmail.com
  • Arpajaiset Tytti Lindberg tytti.lindberg(at)gmail.com
  • Some Tero Kojo tero.kojo(at)iki.fi
  • Musiikin soitto, kuulutus ja ajanotto 
  • Seurapöytä Tiina-Mari Soininen (tiina-mari.soininen(at)kolumbus.fi ja Marjo Lummelahti marjo.lummelahti(at)gmail.com
  • Myyntipöydät ja aulan organisointi Sami Nurmio sami.nurmio(at)hl.fi