Muodostelmaluistelun 1. SM-valintakilpailu 2.-3.11.2019

Julkaistu: 4.10.2019

Seuramme järjestää Espoo Metro Areenalla 2.-3.11.2019 muodostelmaluistelun 1. SM-valintakilpailun.

Järjestelyt ovat kovassa vauhdissa ja nyt on avattu myös talkooilmoittautumiset.
Seuramme on niittänyt mainetta vuosien varrella hyvin onnistuneilla kilpailuillaan. Onnistuneet kilpailut vaativat aina taakseen suuren joukon vapaaehtoisia, joten jokaisen apu on tarpeen. Ilman talkoolaisia ei kilpailuja pystytä järjestämään.

Talkoopäiviä on kaksi, lauantai ja sunnuntai. Tänä vuonna pääsemme rakentamaan kilpailua vasta lauantaina aamulla, joten tuolloin tehdään muun muassa tuomareiden paikat, kisatoimisto, kiss & cry sekä myyntipaikat. Lauantaina työt aloitetaan aamulla hyvin aikaisin, tarkempi aika ilmoitetaan lähempänä tapahtumaa.

Ilmoittautumalla nopeasti pääset valitsemaan Doodlessa tehtävistä mieluisimman ja olet mukana iloisessa joukossamme. Mitään sen kummempia erityistaitoja ei tarvita ja jokaiseen tehtävään saa kyllä ohjeet.

Pääset ilmoittautumaan nettisivuilla osoitteessa
https://hl.fi/tapahtumat/kilpailut/muodostelmaluistelukilpailut/muodostelmaluistelun-1-sm-valintakilpailu-2-3112019/talkoot

Tehtävänne vastuuhenkilö ottaa teihin yhteyttä hieman lähempänä kilpailua kun olemme saaneet talkoolaiset kartoitettua.
Lisätietoja tehtävistä saatte vastuuhenkilöiltä tai toimistosta Eevalta.

Kilpailun johtaja: Maiju Niironen, maiju.niironen(at)hl.fi
Kilpailusihteeri (kilpailutoimisto vastuu): Jaana Latvala-Kerttula, ml1sm(at)hl.fi
Tuomarihuolto, vastuuhenkilöiden neuvonta: Eeva Ripatti, eeva.ripatti(at)hl.fi, puh. 050 321 6761
Jää/järjestysmiehet sekä lipuntarkastajat ja liikenteenohjaajat: Heikki Suomalainen,
heikki.suomalainen(at)iki.fi
Kilpailun rakentaminen/purku: Vesa Riipinen, vesa.riipinen(at)gmail.com
Ensiapu: Satu Ellermaa, satu.ellermaa(at)gmail.com
Koppiemot: Nina Kajander,
nina.elise.kajander(at)gmail.com
Lipunmyynti: Virpi Lahdenmäki, nummijok(at)gmail.com
Seuran myyntipöytä: Tiina-Mari Soininen, tiina-mari.soininen(at)kolumbus.fi ja Marjo Lummelahti, marjo.lummelahti(at)gmail.com
Arpajaiset: Tytti Lindberg tytti.lindberg(at)gmail.com
Musiikin soitto ja ajanotto: Maiju Niironen, maiju.niironen(at)hl.fi
Roskatytöt: Maiju Niironen, maiju.niironen(at)hl.fi
Markkinointi/myyntipöydät: Sami Nurmio, sami.nurmio(at)hl.fi

Tapahtumassa on tarkoitus järjestää jälleen myös arpajaiset. Arpajaiset ovat perinteisesti olleet yksi kilpailun tuottoisimmista osa-alueista ja pienten katsojien suuressa suosiossa. Arpajaispalkintoja voi toimittaa seuran toimistolle maanantaihin 28.10. asti. Seuran toimisto sijaitsee Pohjois-Haagassa osoitteessa Teuvo Pakkalan tie 12 A-B, 00400 Helsinki.

Tehdään yhdessä upea tapahtuma!