Linnea Fredriksson

Kilpailusarja: Kansalliset Juniorit/ Junior B ladies

Vastuuvalmentaja / Head Coach: Alisa Drei

Valmentajat / Coaches: Olga Baranova, Amanda Meling, Pauliina Cankar

Koreografit / Choreographers:

Lo/SP Maikki Uotila-Kraatz

Vo/FS Maikki Uotila-Kraatz

Baletti opettaja / Ballet Teacher: Pirjo Kuha

Fysioterapia / Physiotherapy: Elina Järvinen

Syntynyt: 2002

Saavutuksia / Achievements:

Suomen mestaruuskilpailut /
Finnish Championships:

2017-2018: SM-noviisit SM 12.
2016-2017: SM-noviisit SM 8.

Kansalliset loppukilpailut /
National Finals:

2015-2016: Debytantit Kultafinaali 5.


Kansainvälisiä kilpailuja /
International competitions:

2017-2018: ISU Cup of Tyrol, Advanced Novice, 7.
2017-2018: IC Helsinki Trophy, Advanced Novice Girls, 4.
2016-2017: ISU Cup of Tyrol, Advanced Novice, 21.
2016-2017: Santa Claus, Novices A, 3. Bronze
2016-2017: IC Helsinki Trophy, Advance Novice girls, 2. Silver
2015-2016: Tallink Hotels Cup, Basic Novice A girls, 3. Bronze
2015-2016: Volvo Open Cup, Riika, Basic Novice A Girls, 5.
2014-2015: EC Praha, Basic Novices A II. Girls, 6.
2013-2014: Iblomsten, Kööpenhamina, Springs Girls, 7.
2012-2013: Stockholm Trophy, Cubs A Girls, 6.

Muita kilpailuita / Other competitions:

2017-2018: 2.valintakilpailu, SM-noviisit, 2. Silver
2017-2018: 1.valintakilpailu, SM-noviisit, 4.
2016-2017: Aluemestaruuskilpailu, SM-noviisit, 2. Silver
2016-2017: 2.valintakilpailu, SM-noviisit, 3. Bronze
2016-2017: Espoo kutsukilpailu, SM-noviisit, 4.
2016-2017: 1.valintakilpailu, SM-noviisit, 4.
2016-2017: Skate Espoo, SM-noviisit, 2. Silver
2015-2016: Aluemestaruuskilpailu, Debytantit, 2. Silver
2015-2016: 1.valintakilpailu, Debytantit, 2. Silver
2015-2016: Tikkurila Trophy, Debutants A Girls, 2. Silver
2015-2016: Orton trophy, Debutants Girls, 4.
2014-2015: Aluemestaruuskilpailu, Debytantit, 4.
2014-2015: Kutsukilpailu EsJt, Debytantit, 7.
2014-2015: Hyria Skating 2014, Debs A, 6.
2013-2014: Timanttifinaali, A-Silmut, 12.
2013-2014: Aluemestaruuskilpailu, A-Silmut, 3. Bronze
2013-2014: Rauma Riedell Cup, Springs A, 6.
2013-2014: 1.aluevalintakilpailu, A-Silmut, 3. Bronze